KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139188
*
nr 1313 9188
Carsten Ström
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, "två munkar". Olja på pannå, 29x26 cm
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 mars 2020
kl 19:02:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 18:50:38
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carsten Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten ström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Carsten Ström
nr 1313 9188
Carsten Ström
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, "två munkar". Olja på pannå, 29x26 cm
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 18:50:38 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carsten Ström
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Carsten Ström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten ström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41